Stowarzyszenie Ekspertów
Bezpieczeństwa
Rzeczypospolitej Polskiej

TWOJE BEZPIECZEŃSTWO NASZYM ZADANIEM

W miniony poniedziałek już drugi transport „Koalicji” dotarł do walczącej Ukrainy

W sobotę, po kilku wykonanych telefonach, we współpracy z GRODNO S.A., Polskim Forum Biznesu – Związek Pracodawców oraz GMP Defence, zdecydowaliśmy się ruszyć do Francji, aby odebrać dużą ilość medykamentów potrzebnych na Ukrainie. Samochód Grodna ruszył do Obernai, gdzie odebraliśmy od Pani Oli pierwszą część produktów zebranych przez lokalną społeczność. Kolejnym przystankiem była Miluza, w której czekała na nas Pani Aneta z drugą transzą wysoko wyspecjalizowanego sprzętu medycznego. W tym samym mieście odwiedziliśmy również Parafię, z której odebraliśmy trzecią cześć zaopatrzenia medycznego. 

Transport trafił między innymi do polskiej rodziny przebywającej na misji w Winnicy, która zorganizowała punkt opatrunkowy. Wspomniana rodzina (dwoje dorosłych oraz czworo dzieci) pozostała na miejscu organizując pomoc medyczną dla rannych mundurowych i osób cywilnych. Podziwiamy bohaterstwo naszych rodaków!

Przesyłamy niskie ukłony dla wspomnianej wcześniej Pani Oli i Anety ze Związku Pielęgniarek Górnego Renu, które we współpracy z lokalną społecznością zorganizowały zbiórkę medyczną o wartości 200 tys. euro. Dziękujemy też za pomoc Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Policji IPA.Wszystkim osobom zaangażowanym dziękujemy za połączenie sił!