Stowarzyszenie Ekspertów
Bezpieczeństwa
Rzeczypospolitej Polskiej

TWOJE BEZPIECZEŃSTWO NASZYM ZADANIEM

SECUREX 2022 – Debata

Za nami panel dyskusyjny z cyklu Bezpieczna Firma. Podczas pierwszego dnia targów Securex w Poznaniu rozmawialiśmy z ekspertami branżowymi i gośćmi targów o nowych technologiach związanych z ochroną firm przed różnymi typami zagrożeń – od ochrony przeciwpożarowej, po ataki fizyczne, wyciek danych, po zagrożenia z powietrza oraz cyberataki.


Paneliści wskazywali na potrzebę integracji i autonomizacji systemów wykorzystywanych w przedsiębiorstwach tak, by osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w podmiotach gospodarczych mogły skoncentrować się na planowaniu i ewaluacji działań w miejsce identyfikacji konkretnych zagrożeń i ich eliminacji ad hoc.


Podkreślano rosnącą rolę nowoczesnych technologii, w szczególności w kontekście niestabilnej sytuacji geopolitycznej i wzrastającej liczbie ataków o charakterze wojny hybrydowej.


Dziękujemy naszym prelegentom:  Paweł Smyklinski, Krzysztof Ratajczak, Sebastian Koć, Grzegorz Grabowski, Mateusz Skotnicki za udział w dyskusji oraz Mateusz Kalbarczyk za mistrzowskie poprowadzenie debaty.


Nagranie z debaty (bezpieczna firma – nowoczesne technologie):